PL EN DE CZ

XXVII Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy 19.11.2017

Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą zestawu pionów i figur. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu. Za kolebkę szachów podaje  się Indie. Jednak  dopiero po pojawieniu się gry w Europie, nastąpiły  zmiany najbardziej przypominające współczesne  szachy. Zmieniono reguły gry, dopracowano zasady poruszania się bierek czyli figur i pionów, pojawiły się m.in. roszada, mat, promocja.

W niedzielny poranek 19.11.2017 r. rozpoczął się XXVII Turniej Szachowy im. A. Rippy .

W zawodach wzięło udział 39 graczy w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, kontrolowanym 9 rund x 15 minut na partię dla każdego zawodnika przy komputerowym kojarzeniu par, nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał Pan Lesław Galacki. Z  gorącej atmosfery gry wyłonili się laureaci:

I miejsce w kategorii Juniorów zajął Adam Bujak z Długomiłowic, na II miejscu uplasował się Jan Rapiejko z klubu Caper Kędzierzyn-Koźle,  III miejsce zdobył  Kondys Piotr z klubu Silesia Racibórz.  

W kategorii Seniorów I miejsce wywalczył Malinowski Damian  z Klubu Silesia Racibórz, II miejsce Klucznik Andrzej z Szach Kędzierzyn-Koźle, na  III miejscu uplasował się Janocha Jan z MOPS Kędzierzyn-Koźle.

  Przygotowano również szczególne nagrody i wyróżnienia dla:

- Najlepszego zawodnika Turnieju z Gminy Baborów, którym okazał się Pan Urbański Tadeusz z Sułkowa.

- Najstarszego zawodnika Turnieju  Pana  Antoniego Prokopczuk z klubu Szach Kędzierzyn-Koxle.

- Najmłodszym  zawodnikiem turnieju został Bielański Szymon  z Klubu Szachowego Caper Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorzy zapewnili szachistom ciepłe i zimne  napoje, słodkie przekąski i przepyszne kanapki.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury  pragną  serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i kibicom przybyłym na tegoroczny Turniej oraz  zachęcić do uprawiania tej szlachetnej dziedziny sportu.

 Zapraszamy pasjonatów, zawodników oraz mieszkańców Gminy Baborów do udziału w przyszłorocznym  Turnieju Szachowym im. Andrzeja Rippy, który odbędzie się również jesienią.

Lidia Piecha  

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
bip  chroniona  f  s  ok  katalog  a  str  firm  test
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
26
czerwca
niedziela
Kliknij na wybraną datę