PL EN DE CZ

Warsztaty Plastyczne 20.04.2017 - XVII Festiwal Kultury Powiatowej

Organizatorem XVII Festiwalu Kultury Powiatowej był Powiat Głubczycki natomiast współorganizatorem poszczególnych konkursów, przeglądów i warsztatów Gmina Głubczyce, Kietrz i Baborów,  koordynatorem Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach.Tegoroczny Festiwal był wyjątkowy, po raz pierwszy odbył się w formie warsztatów,  formę konkursową zachował jedynie przegląd taneczny, w którym uczestniczyły  również zespoły     z Baborowa: „Power Flowers” z ZSP pod opieką Pani Eweliny Szwec - laureaci  I miejsca  w kategorii dziecięcej  oraz zespoły z GOK z instruktorem Panią Martyną Wielgus:  „Iskra” – wyróżnieni w kategorii młodzieżowej i „Smyki”- zdobywcy III miejsca w kategorii dziecięcej.

 Gminie  Baborów przypadły do realizacji  warsztaty plastyczne, które odbyły się 20 maja w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie. Prowadzone były  przez  Martę Drapiewską, absolwentkę ASP we Wrocławiu, ilustratorkę podręczników szkolnych, książek i kolorowanek dla dzieci. Warto również wspomnieć, że Pani Marta pracuje dla różnych wydawnictw, jest m.in. autorką ilustracji obecnych podręczników MEN dla klas I-III oraz prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.  Uczestnicy wynieśli z warsztatów nową wiedzę i umiejętności w zakresie prac malarskich. Pod uważnym okiem instruktora i przy pomocy trafnych wskazówek powstawały małe dzieła sztuki, które każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.  Pracownicy GOK zadbali o frekwencję, wystrój sali i  słodki poczęstunek dla młodych artystów.  

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  firm  a  bip  f  ok  chroniona  s  katalog  str
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
08
lutego
środa
Kliknij na wybraną datę