PL EN DE CZ

Turniej Piłki Nożnej "Orlików" 2.04.2017

Ku pamięci Prezesa

 Od trzech lat realizowany jest autorski program  ś.p. Marka Procyszyna, byłego prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Program dotyczy szkolenia najmłodszych piłkarzy w naszym województwie. Turnieje dla „Żaków” i „Orlików” , przyczyniają  się do rozwoju piłki nożnej i dają wiele radości dzieciom do lat dziesięciu. Te rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem całych rodzin zawodników uczestniczących w grze. To oni w głównej mierze finansują sprzęt do grania i wyjazdy na zawody. Trenerem koordynatorem tych rozgrywek z ramienia OZPN na powiat głubczycki jest Pan Artur Komarnicki z Głubczyc. To dzięki jego staraniom we współpracy z Burmistrzami i Wójtami lokalnych samorządów zawody mają dobrą organizację i uroczystą oprawę. Po zimowym cyklu rozgrywek w hali dzieciaki wyszły na otwarte boiska.

„Nasi w czubie”

Taki turniej dla „Orlików” odbył się 2 kwietnia w Baborowie, współorganizatorem tych zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie. Z całego powiatu zjechało 9 drużyn. Ktoś słusznie zauważył, że na parkingu przy Stadionie Miejskim jeszcze nie widział nigdy takiej ilości samochodów osobowych. Rozpoczęli grać o 9:00, a godzinę później  Pani Elżbieta Kielska Burmistrz Baborowa w towarzystwie Pani Lidii Piecha Dyrektor GOK-u otworzyły imprezę. Emocji było co niemiara. Drużyna  „Cukrownika”  wygrała w swojej grupie wszystkie mecze by w półfinale spotkać się z „Polonią Głubczyce”. Ten mecz pozostanie na długo w pamięci naszych piłkarzy i można go uznać za szlagier tego dnia. Polonia prowadziła już 2:0 po kilku minutach gry. Wtedy zawodnicy „Cukrownika” podjęli sportowe wyzwanie i wyrównali po golach Igora Pawelca i Dawida Krajczego. Chwilę później Polonia strzeliła kolejne dwie bramki, a na przerwę zeszliśmy przegrywając 2 : 4.

To co zademonstrowali Baborowianie w drugiej połowie meczu zaskoczyło wszystkich obserwatorów, a najbardziej przeciwnika. Po kolejnych bramkach Igora i Dawida wyszliśmy na prowadzenie i ku ogromnej uciesze zawodników i rodziców pokonaliśmy „Polonię”  6:5.  Mecz finałowy z „Orlikiem Kietrz” przegraliśmy 0:2 zdobywając puchar i srebrne medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Dawida Krajczego z „Cukrownika Baborów”, najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Jabłoński z Kietrza, królem strzelców turnieju został  Igor Pawelec z Baborowa. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki oraz posiłek regeneracyjny finansowany z GOK w Baborowie.

Tabela końcowa Turnieju w Baborowie

I miejsce  - „Orlik Kietrz”

II miejsce -  „Cukrownik Baborów”

III miejsce  - „Polonia Głubczyce”

IV miejsce - „TKS Romowie”

V miejsce – „Victoria Pomorzowice”

VI miejsce – „Sokół Boguchwałów”

VII miesce – „Młode Orły Branice”

VIII miejsce – „FC Pilszcz”

IX miejsce – „Polonia Ściborzyce Wielkie”

Specjalne podziękowania kieruję do Marioli, Adrianny i Andrzeja Krajczy, jak również do rodziny Dominiki i Adriana Kamińskich oraz do Pani Małgorzaty Sumik i Anny Kiner. Wszystkim wspierającym organizację turnieju dziękuję serdecznie.

                                                                                                                        Andrzej Kanas

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
chroniona  firm  s  str  a  f  ok  bip  katalog  test
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
08
lutego
środa
Kliknij na wybraną datę