Turniej Piłki Nożnej "Orlików" 2.04.2017

Ku pamięci Prezesa

Od trzech lat realizowany jest autorski program  ś.p. Marka Procyszyna, byłego prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Program dotyczy szkolenia najmłodszych piłkarzy w naszym województwie. Turnieje dla „Żaków” i „Orlików” , przyczyniają  się do rozwoju piłki nożnej i dają wiele radości dzieciom do lat dziesięciu. Te rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem całych rodzin zawodników uczestniczących w grze. To oni w głównej mierze finansują sprzęt do grania i wyjazdy na zawody. Trenerem koordynatorem tych rozgrywek z ramienia OZPN na powiat głubczycki jest Pan Artur Komarnicki z Głubczyc. To dzięki jego staraniom we współpracy z Burmistrzami i Wójtami lokalnych samorządów zawody mają dobrą organizację i uroczystą oprawę. Po zimowym cyklu rozgrywek w hali dzieciaki wyszły na otwarte boiska.

„Nasi w czubie”

Taki turniej dla „Orlików” odbył się 2 kwietnia w Baborowie, współorganizatorem tych zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie. Z całego powiatu zjechało 9 drużyn. Ktoś słusznie zauważył, że na parkingu przy Stadionie Miejskim jeszcze nie widział nigdy takiej ilości samochodów osobowych. Rozpoczęli grać o 9:00, a godzinę później  Pani Elżbieta Kielska Burmistrz Baborowa w towarzystwie Pani Lidii Piecha Dyrektor GOK-u otworzyły imprezę. Emocji było co niemiara. Drużyna  „Cukrownika”  wygrała w swojej grupie wszystkie mecze by w półfinale spotkać się z „Polonią Głubczyce”. Ten mecz pozostanie na długo w pamięci naszych piłkarzy i można go uznać za szlagier tego dnia. Polonia prowadziła już 2:0 po kilku minutach gry. Wtedy zawodnicy „Cukrownika” podjęli sportowe wyzwanie i wyrównali po golach Igora Pawelca i Dawida Krajczego. Chwilę później Polonia strzeliła kolejne dwie bramki, a na przerwę zeszliśmy przegrywając 2 : 4.

To co zademonstrowali Baborowianie w drugiej połowie meczu zaskoczyło wszystkich obserwatorów, a najbardziej przeciwnika. Po kolejnych bramkach Igora i Dawida wyszliśmy na prowadzenie i ku ogromnej uciesze zawodników i rodziców pokonaliśmy „Polonię”  6:5.  Mecz finałowy z „Orlikiem Kietrz” przegraliśmy 0:2 zdobywając puchar i srebrne medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Dawida Krajczego z „Cukrownika Baborów”, najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Jabłoński z Kietrza, królem strzelców turnieju został  Igor Pawelec z Baborowa. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki oraz posiłek regeneracyjny finansowany z GOK w Baborowie.

Tabela końcowa Turnieju w Baborowie

I miejsce  - „Orlik Kietrz”

II miejsce -  „Cukrownik Baborów”

III miejsce  - „Polonia Głubczyce”

IV miejsce - „TKS Romowie”

V miejsce – „Victoria Pomorzowice”

VI miejsce – „Sokół Boguchwałów”

VII miesce – „Młode Orły Branice”

VIII miejsce – „FC Pilszcz”

IX miejsce – „Polonia Ściborzyce Wielkie”

Specjalne podziękowania kieruję do Marioli, Adrianny i Andrzeja Krajczy, jak również do rodziny Dominiki i Adriana Kamińskich oraz do Pani Małgorzaty Sumik i Anny Kiner. Wszystkim wspierającym organizację turnieju dziękuję serdecznie.

Andrzej Kanas

katalog  firm  bip  f  s  str  a  chroniona  ok  test