PL EN DE CZ

Kiermasz Bożonarodzeniowy 3.12.2016

 

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.”

 

Wigilia, Boże Narodzenie – to magiczny czas piernikowych szaleństw, wystroju naszych domów, zapach barszczu i uszek..

To również atmosfera miłości, ciepła i zjednania rodzinnego, to czas, kiedy wszystkie złe chwile odchodzą w dal, a nadchodzi radość. Każdy czeka z niecierpliwością na te wyjątkowe dni.

Ten magiczny czas poczuli również pracownicy GOKu przy ogromnej pomocy Pań uczęszczających na warsztaty twórcze, którym już teraz dziękujemy za serdeczne wsparcie.

Dnia 03.12.2016 (sobota) Gminny Ośrodek Kultury zorganizował  Kiermasz Bożonarodzeniowy na Placu Targowym w Baborowie, mroźna pogoda nie zniechęciła nas do tego, aby wyjść z naszą twórczością na zewnątrz. W plenerze pod namiotem wystawiono m.in.: choineczki drewniane i wyszywane, wianki          w najróżniejszych kolorach i stylach zdobienia, stroiki na stół, poduszki wyszywane, ozdoby na choinkę oraz na ścianę – wszystko lśniące i pachnące. Również można było zakupić przepyszne  swojskie ciasta przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, oraz wypieki przygotowane przez mamy tańczących dzieci z zespołów, prowadzonych przez Panią Martynę Wielgus. Dla miłośników zdrowotności i osłody życia – miody i wyroby pszczelarskie w przeróżnych smakach, z gospodarstwa  „Kwiatoniów”. Wyjątkowego klimatu kiermaszu dopełniały przepiękne polskie kolędy oraz miła atmosfera.

Za ten wspaniały świąteczny klimat i zainteresowanie naszymi działaniami serdeczne podziękowania należą się: Pani Jadwidze Kowalczykowskiej, Bogumile Polaczy i Janinie Pietrzkiewicz ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, Pani Paulinie Medyńskiej i dzieciom ze Świetlicy Miejskiej w Baborowie, Pani Katarzynie Krupie, Pani Ewie Krzykała, Pani Magdalenie Suchanek, Pani Małgorzacie Hosnowskiej, Pani Ewelinie Gębuś, Pani Martynie Wielgus i mamom małych tancerzy, Pani Sylwii Sumik  oraz wszystkim uczestnikom warsztatów twórczych prowadzonych przez GOK w Baborowie, jak również Panom konserwatorom z Gminy Baborów. Bardzo cieszymy się i dziękujemy za okazanie tak dużego zainteresowania. Część dochodów z kiermaszu została przeznaczona na wsparcie akcji „Szlachetna Paczka”

Wszystkich zainteresowanych fotorelacją z imprezy, serdecznie zapraszamy na stronę internetową: gok.baborow.pl

Aleksandra Pruszowska

– animator GOK

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
bip  katalog  str  wyloguj  test  ok  s  firm  chroniona  a
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
29
września
wtorek
Kliknij na wybraną datę