Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gliwicach 13.11.2015

Wesoła wdówka

Operetka Franciszka Lehára w trzech aktach z 1905 roku. Premiera miała miejsce w Wiedniu  30 grudnia 1905 roku. Libretto zostało napisane przez Victora Léon i Leo Steina.
Sztuka rozgrywa się w Paryżu w poselstwie nie istniejącego księstewka niemieckiego. Młoda i piękna wdówka z tego księstwa, Madeleine von Palmer, zamieszkała we Francji i istnieje obawa, że może tam wyjść za mąż. Książęcy poseł ma nie dopuścić do takiego małżeństwa i wyswatać Madeleine za rodaka, aby jej miliony pozostały w księstwie.  Tak w skrócie przedstawiał się scenariusz wspaniałej operetki, którą mogliśmy oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach w dniu 13 listopada 2015r.
Jako organizatorów cieszy nas tak duże zainteresowanie wyjazdem na operetki.  Jest to z pewnością bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu jak i poszerzania swoich zainteresowań i pasji.  Na następne pełne wrażeń i emocji spotkanie z artystami gliwickiej sceny zapraszamy już na wiosnę. Dziękuję Pani Sylwii Sumik za koordynowanie całego przedsięwzięcia a wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałej, pełnej kultury atmosfery podczas wycieczki do Gliwic.

str  f  chroniona  a  katalog  bip  s  firm  test  ok