Podsumowanie Sportowego Współzawodnictwa Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego 24.09.2015

Współzawodnictwo Sportowe w Powiecie Głubczyckim

Po raz kolejny Gmina Baborów była gospodarzem Podsumowania Sportowego Współzawodnictwa Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego w roku szkolnym 2014/2015. Dnia  24 września 2015r. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie odbyła się Gala, podczas której rozdano nagrody najlepszym szkołom i sportowcom, nagrodzono również Gminy.   W uroczystości wzięli udział Wicestarosta Powiatu Głubczyckiego Pani Anita Juchno i Kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Głubczycach Pan Tomasz Seń. przedstawiciele poszczególnych gmin, szkół, trenerzy, opiekunowie jak również wyróżnieni uczniowie.

Wyniki konkursu na najbardziej usportowioną szkołę przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe (udział brało 14 szkół):

I miejsce – PSP Baborów 65 pkt.

II miejsce – ZSP Kietrz 52 pkt.

III miejsce – SP 1 Głubczyce 45 pkt.

Szkoły Gimnazjalne (udział brało 6 szkół):

I miejsce – Gimnazjum 1 Głubczyce 65 pkt.

II miejsce – ZS Publiczne Gimnazjum Kietrz 56 pkt.

III miejsce – Publiczne Gimnazjum Baborów 47 pkt.

Szkoły średnie (udział brały 4 szkoły):

I miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce 50 pkt.

I miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Głubczyce 45 pkt.

III miejsce – Zespół Szkół Kietrz 27 pkt.

W klasyfikacji końcowej Gmin (SP + Gimnazja) I miejsce zajęła Gmina Głubczyce zdobywając łącznie 127 pkt., II miejsce z 88 pkt. zajęła Gmina Kietrz, III – Gmina Baborów (78 pkt.), a IV – Gmina Branice z 52 pkt.

Wybrano najlepszych sportowców powiatu, ewaluacji  dokonano oceniając osiągnięcia uczniów-sportowców w konkurencjach rozgrywanych w ramach Kalendarza Szkolnych Igrzysk Sportowych na podstawie wniosków, które wpłynęły do komisji konkursowej. Wyniki przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe:

I Miejsce – Kacper Mistrzak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Kietrz

II miejsce – Tobiasz Detko – Publiczna Szkoła Podstawowa Baborów

III miejsce – Oliwia Siekierzyńska – Szkoła Podstawowa nr1 Głubczyce

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce – Maja Śliwa – Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum Kietrz

II miejsce – Bartosz Gałązka – Gimnazjum nr1 Głubczyce

III miejsce – Tomasz Uryga – Zespół Szkół Gimnazjum Bogdanowice

Szkoły średnie:

I miejsce – Kamila Ciechanowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących Głubczyce

II miejsce – Monika Szczerbaty – Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce

III miejsce – Konrad Muzyk – Zespół Szkół Kietrz

Galę uświetniły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie pod opieką Pani Eweliny Szwec, Bożeny Lenartowicz i Pana Marcina Czechowicza. Zaproszeni goście mieli okazje podzielić się wrażeniami z przyznanych nagród i  miejsc podczas słodkiego poczęstunku. Podziękowania kieruję do  Sekretarza Gminy Baborów Pani Agnieszki Kani-Kała, Dyrektora ZSP w Baborowie Pani Alicji Szuba, Pana Andrzeja Deszki oraz Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury  za pomoc w organizacji Podsumowania Sportowego Współzawodnictwa Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego.

f  a  chroniona  bip  ok  firm  str  s  katalog  test
września