PL EN DE CZ

Puchar Burmistrza 15.08.2015

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Baborów  dnia 15.08.2015r. wzięły udział 4 drużyny. Dwa zespoły z  Cukrownika Baborów –Juniorzy i Seniorzy, LKS Babice, oraz LZS Sokół Boguchwałów, łącznie 68 zawodników wraz ze swoimi trenerami i prezesami drużyn.

Uroczystość otworzyły: Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Lidia Piecha, która powitała wszystkich serdecznie życząc sportowych emocji podczas turnieju i gry Fair Play, Pani Burmistrz Elżbieta Kielska wręczyła opaski kapitanom zespołów i podziękowała Panu Andrzejowi Kanas i Henrykowi Wilczek za zaangażowanie, sędziowanie  i pomoc w organizacji piłkarskich turniejów.

Po uroczystym otwarciu zaczęły się rozgrywki. W pierwszym meczu zagrały zespoły LKS Babice i Cukrownik Baborów -Seniorzy. Mecz był emocjonujący, wartkie akcje i szybkie decyzje ofensywne spowodowały, że zespół z Cukrownika Baborów wygrał  spotkanie 3:1.

W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły LZS Sokół Boguchwałów i Cukrownik Baborów-Juniorzy. Poziom gry w meczu zawodników był wyrównany co wskazał końcowy wynik 2:2. Po przeprowadzeniu dogrywki nadal nie wyłoniona została zwycięska drużyna. Dopiero w rzutach karnych celniej strzelali do bramki przeciwnika zawodnicy z Boguchwałowa i tym samym mecz zakończył się wynikiem 5:3.

W przerwie pomiędzy meczami Organizatorzy zapewnili piłkarzom ciepły posiłek regeneracyjny oraz napoje. W meczu o trzecie miejsce spotkały się LKS Babice oraz Cukrownik Baborów -Juniorzy.Po pierwszej połowie wyrównanej gry  był remis 1:1 natomiast druga połowa wyłoniła zwycięski zespół z Babic. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. W finałowym spotkaniu stanęły naprzeciwko siebie zespoły LZS Sokół Boguchwałów oraz Cukrownik Baborów -Seniorzy. Od pierwszej minuty meczu dało się wyczuć zaciętą atmosferę, dynamika zawodników i formowanie akcji meczu poruszały kibiców z ławek, gole wpadały na przemian do bramek. Dopiero w drugiej połowie rozstrzygnął się wynik meczu po strzale napastnika z Boguchwałowa i tym samym LZS Sokół Boguchwałów zajął pierwsze miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Baborów. Zespół Seniorów z Cukrownika uplasował się na drugiej pozycji.

W Turnieju wyłoniono najlepszego strzelca, którym został Franczyk Łukasz, a najlepszym bramkarzem  okazał się Bieniek Maciej.

Po rozgrywkach nastąpiła dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród rzeczowych dla każdej drużyny.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, działaczom, sędziom za udział i stworzenie miłej sportowej atmosfery. Trenerom za czas i pracę włożoną w ukształtowanie piłkarzy. Mamy nadzieję że coraz więcej kibiców przyjdzie wspierać i oglądać zawodników i ich grę.