PL EN DE CZ

Odjazdowe Wakacje z GOK

 

Tegoroczne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Świetlicą Miejską w Baborowie trwały od  6 do 24 lipca w bardzo miłej, przyjaznej i ciepłej atmosferze.Urozmaicony plan zajęć został przygotowany dla dzieci, aby uatrakcyjnić im wolny czas podczas wakacji. Zajęcia oraz wycieczki miały na celu wzbudzić ciekawość poznawania przyrody, nowych ludzi oraz świata.

Cieszyliśmy się licznym zainteresowaniem naszym programem wakacyjnym, a był on bardzo bogaty: odbył się min. maraton filmowy, „dzień wędkarza”, wycieczka piesza do Dzielowa, konkurs plastyczny przy Amfiteatrze, ogniska jak również zabawy i turnieje w: palanta, bilarda i tenisa stołowego. Ponadto zorganizowaliśmy cztery wycieczki dla dzieciaków.

Zwiedziliśmy Afrykarium we Wrocławiu, gdzie zobaczyliśmy różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Wycieczkowicze mogli podziwiać rafę koralową, rekiny, płaszczki, krokodyle oraz wiele innych.

Następna wycieczka aktywizowała nasze pociechy, był to wyjazd dydaktyczna do lasu w Lewicach. Wędrówka po lesie wraz z leśniczym, który opowiadał ciekawostki o faunie i florze jaką można spotkać w naszych lasach, dostarczyła wielu wrażeń.

         Kolejna wycieczka odbyła się na pływalnię w Gorzycach, która oferuje wiele wodnych rozrywek tj. basen pływacki, basen rekreacyjny, zjeżdżalnie, jacuzzi, tunele z masażami oraz grotę solną. Mnóstwo atrakcji dostarczył odwiedzającym "Dream Park" w Ochabach, tam dzieci mogły zapoznać się z cudami światowej architektury, natomiast druga część parku dała możliwość aktywnego spędzenia czasu w park linowy, na dmuchańcach, w labiryncie kukurydzy, na bungee, na trampolinie, w kulach sferycznych i placu zabaw. Największe emocje wśród dzieci wywołało oceanarium prehistoryczne i kino 6D. Jak co roku podczas trwania wakacji instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury przeprowadzili zajęcia wakacyjne w Sołectwach naszej Gminy, a mianowicie: w Dzielowie, Rakowie, Tłustomostach, Szczytach, Sułkowie, Babicach, Dziećmarowie, Księżym Polu, Czerwonkowie, Suchej Psinie i Boguchwałowie. Dziękujemy sołtysom wsi, gospodarzom świetlic oraz rodzicom za pomoc oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i liczny udział. 

Zapraszamy od września do czynnego udziału w zajęciach, które odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie oraz w świetlicach wiejskich.

 

Sylwia Sumik

Dzień wędkarza

 

Wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu

 

Wycieczka dydaktyczna do lasu w Lewicach 

 

Wyjazd do AquaParku w Gorzycach

 

Wycieczka do Dream Parku Ochaby

 

Wakacje w Baborowie

 

Wakacje w sołectwach

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
katalog  ok  bip  s  f  a  chroniona  firm  str  test
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
22
lipca
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę