PL EN DE CZ

XXIV Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy

W niedziele 30 listopada 2014r. w Sali widowiskowej w Baborowie odbył się XXIV Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy, seniorzy. Imprezę otworzyła  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Pani Lidia Piecha wraz z Panią Krystyną Rippą , wdową po nieżyjącym patronie Turnieju  Szachowego. W trakcie otwarcia  uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego zawodnika, od zawsze związanego z Turniejami Gminnymi  Pana Tadeusza Cebulę. W tegorocznych zmaganiach szachowych wzięło udział 20 uczestników.

 I miejsce w Kat. Juniorów zajął Adam Grzesik z Klubu Szach K-Koźle, na II miejscu uplasował się Jan Młynarczyk z Klubu Silesia Racibórz,  III miejsce zdobył Bartosz Krajewski.   

W kategorii Seniorów I miejsce wywalczył Lesław Galacki z Klubu Szach K-Koźle, II miejsce zajął Jerzy Szwagrzyk z Baborowa. na  III miejscu uplasował się Zygmunt Kwiatkowski z Klubu Silesia Racibórz.

Organizatorzy  przygotowali również nagrody i wyróżnienia dla:

- Najlepszego zawodnika Turnieju z Gminy Baborów, którym okazał się Pan Jerzy Szwagrzyk

- Najstarszego zawodnika Turnieju  Pana  Józefa Kołcza z Tłustomostów

- Najmłodszego zawodnika turnieju Dawida Balcarka z klubu Szachowego z Wrocławia.

Organizatorzy zapewnili szachistom ciepłe napoje, oraz słodkie przekąski.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury  pragną  serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i kibicom przybyłym na tegoroczny Turniej oraz  zachęcić do uprawiania tej szlachetnej dziedziny sportu.

 Zapraszamy pasjonatów, zawodników oraz mieszkańców Gminy Baborów do udziału w przyszłorocznym XXV Jubileuszowym  Turnieju Szachowym Im. Andrzeja Rippy.

 Zainteresowanych informujemy, iż w każdy piątek w godz. 15:30 do 17:00 w  Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie można miło i efektywnie spędzić czas biorąc udział w zajęciach Kółka Szachowego.

                                           Instruktor ds. sportu

                                                                                                                                              Joanna Kowalczyk -Klimczak

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  bip  s  f  a  chroniona  katalog  str  firm  ok
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
08
lutego
środa
Kliknij na wybraną datę