PL EN DE CZ

Opolskie Szmaragdy

Opolskie Szmaragdy 2014

 

        W dniach 13-14 września 2014r., w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu odbył się II Wojewódzki Przegląd Twórczości ArtystycznejOpolskie Szmaragdy”, którego celem był rozwój i promocja kultury śląska opolskiego. Tegoroczny Przegląd został tak zaplanowany, aby w jeszcze większym stopniu promować i pokazywać potencjał opolskiego, amatorskiego ruchu artystycznego. Na dwóch scenach: Filharmonia Opolska i Plac Wolności zaprezentowały się opolskie zespoły, a w Miasteczku Kultury przy Placu Wolności swoje prace plastyczne, rzeźbiarskie, malarskie, rękodzieło promowali lokalni artyści. Gminę Baborów reprezentował Chór Margaretki działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie, którego instruktorem jest Pani Irena Franków. Panie przedstawiły wspaniały występ kabaretowo-wokalny o charakterze kresowym, za co otrzymały podziękowania i piękną statuetkę Opolskiego Szmaragdu z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Pani Wicemarszałek Barbary Kamińskiej.

Jedyne w swoim rodzaju prace rzeźbiarskie Pana Andrzeja Surmiaka oraz unikatowe portrety namalowane przez Państwo Damiana i Elżbietę Lechoszest oraz Pana Marka Czechowicza promowały Gminę Baborów w Miasteczku Kultury.

Pragnę złożyć Państwu Damianowi i Elżbiecie Lechoszest, Panu Markowi Czechowicz i Andrzejowi Surmiak oraz Pani Irenie Franków z Chórem Margaretki wyrazy podziękowania za promowanie Gminy Baborów podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”

 

Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  s  katalog  chroniona  firm  ok  bip  a  str  wyloguj
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
29
września
wtorek
Kliknij na wybraną datę