PL EN DE CZ

Bieg Baborowa

 

  W dniu 18 maja 2013 roku na Stadionie Miejskim w Baborowie odbył się jubileuszowy XXV Bieg Baborowa Im. Edwarda Gorczyńskiego, który został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebesty. Bieg został również włączony w ogólnopolską akcję „Polska Biega”. Jak co roku, przyciągnął na Stadion wielu biegaczy w różnym wieku, zarówno tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym pięknym sporcie, jak i tych, którzy przebiegli w swoim życiu setki kilometrów. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Baborów i Biblioteki Mejskiej. Swoje zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów miał również Zespół Szkolno – Przedszkolny, którego nauczyciele aktywnie wspierali organizację biegu oraz zachęcali dzieci do uczestnictwa w zawodach.

     Przed rozpoczęciem zawodów miała miejsce wspaniała uroczystość, podczas której, Pani Burmistrz Elżbieta Kielska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Baborowie Pan Krystian Dolipski, wręczyli na ręce najbliższej rodziny, Honorowy Tytuł Obywatela Miasta Baborowa dla Śp. Pana Edwarda Gorczyńskiego. Następnie zgromadzeni na Stadionie widzowie mieli okazję podziwiać występy zespołów i kółek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie: występów zespołu tanecznego „Czad Dance” i „Euforia” i obejrzeć wystawę pięknych fotografii prezentowanych przez członków kółka fotograficznego „Pstryk”.

     W trakcie imprezy przeprowadzono kilkanaście biegów na różnych dystansach, w których udział brali zawodnicy w różnym wieku. Największą frekwencją cieszył się „Bieg Krasnali” (dzieci w wieku przedszkolnym), w którym mali biegacze wraz ze swoimi rodzicami dotarli do mety w liczbie ponad 40 uczestników. Dużą frekwencją cieszyły się również biegi dla dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. W trochę mniejszej liczbie, co nie oznacza wcale mniejszej walki o zwycięstwo, na starcie pojawili się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Największą rangę miały oczywiście biegi główne kobiet (5000m) oraz mężczyzn (10000m), w których to walka o czołowe miejsca toczyła się niemal do ostatniego metra. Podczas imprezy odbył się również II Marsz Po Zdrowie z kijkami nordic walking, który także cieszył się dużym zainteresowaniem.

     Podczas zawodów, w różnego rodzaju biegach, łącznie udział wzięło 204 zawodników co było wynikiem znacznie lepszym niż w roku ubiegłym. Na Zdobywców czołowych miejsc czekały piękne nagrody, puchary, medale i dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał również poczęstunek w postaci świeżych owoców oraz drożdżówek. Na zawodników oraz widzów czekało wiele atrakcji, takich jak dmuchańce, wata cukrowa, wystawa miodów czy basen z piłeczkami. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnego badania ciśnienia oraz pomiaru stężenia zanieczyszczeń we krwi, które przeprowadzały Panie z Głubczyckiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zawodnicy mogli natomiast skorzystać z serii masaży, oferowanych przez studentów PWSZ w Raciborzu. Dzieci zgromadzone na stadionie wzięły udział w konkursie plastycznym „Biegnij Po Zdrowie” w którym dla laureatów przygotowano wspaniałe nagrody. Po ukończeniu zawodów, zorganizowano zabawę taneczną, która odbyła się w Amfiteatrze.

     Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia XXV Biegu Baborowa Im. Edwarda Gorczyńskiego poprzez wsparcie finansowe a w szczególności: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego, Kombinatowi Rolnemu Kietrz sp.z.o.o, Bankowi Spółdzielczemu w Baborowie oraz firmie Agropol sp. z.o.o z Baborowa. Dziękujemy również za wsparcie rzeczowe Aptece Mandragora z BaborowaPiekarni Smakosz, Zakładom Tłuszczowym Bielmar sp.z.o.o, SKOKowi Ziemi Rybnickiej (oddział w Baborowie), Pani Ewie Nowotyńskiej (PZU SA oddział w Baborowie), Salonowi Kosmetycznemu „INA” oraz Salonowi Fryzjerskiemu „Matrix” z Baborowa. Składamy gorące podziękowania osobom, przyczyniającym się do organizacji i uatrakcyjniania biegu, przede wszystkim Panu Jerzemu Tomczykowi za długoletnią współprace, prowadzenie i koordynację zawodów, Panu Zdzisławowi Siemianowskiemu za czuwanie nad zdrowiem zawodników oraz długoletnią współpracę, Panu Markowi Jendryskowi oraz jego studentom za zaoferowanie przez nich masaży dla zawodników oraz Pani Magdalenie Sycz i Panu Janowi Klimaszewskiemu za pomoc w organizacji biegu. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta w Baborowie, Biblioteki Miejskiej w Baborowie oraz pracownikom i nauczycielom z zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baborowie za wkład w organizację biegu i pomoc w jego sprawnym przeprowadzeniu.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie

   Wyniki Biegów:

 

 Bieg Krasnali: 1.Oliwier Mazurkiewicz, 2. Jakub Durkacz, 3. Amelia Mazurkiewicz. Kat. Dziewcząt klasy 1-3: 1. Zuzanna Garda, 2. Zuzanna Durkacz, 3. Laura Górna. Kat. Chłopców kl. 1-3: 1. Miłosz Maj, 2. Piotr Baran, 3. Hubert Wawryca. Kat. Dziewcząt kl. 4-6: 1. Natalia Kaczor, 2. Katarzyna Szuniewicz, 3. Milena Tarnowska. Kat. Chłopców kl. 4-6: 1. Tomasz Bogacki, 2. Daniel Hoffmann, 3. Michał Hoffmann. Kat. Dziewcząt kl. 1-3gim: 1. Barbara Ożga, 2. Justyna Bogacka, 3. Patrycja Kurz. Kat. Chłopców kl. 1-3gim: 1. Kamil Baran, 2. Kamil Kalus, 3. Dawid Kubisz. Kobiety (5000m): 1. Irena Czuta – Pakosz, 2. Bogdana Cieplak, 3. Justyna Semanyszyn – Sobczak. Mężczyźni (10000m) kat.20-35 lat: 1. Robert Antczak, 2. Mateusz Wolnik, 3. Jan Kadłuczka. Kat. 35-49 lat:1. Paweł Chmiel. Kat. 50+: 1. Andrzej Grzesik, Andrzej Guzy, 3. Maciej Ciepłak.

 

 

Aleksander Kowalski

Galeria zdjęć:

 

 

 

    

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
ok  chroniona  test  a  s  firm  str  katalog  f  bip
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
26
maja
niedziela
Kliknij na wybraną datę